Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

40 yıllık eşini enjektörle besliyor!

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde yaşayan 3 çocuk sahibi Erol ve Sevim  Başdağ çifti, yaklaşık 20 yıl önce alzaymır hastalığıyla tanıştı. Teşhis  konulduktan sonra eşine sürekli destek olan 62 yaşındaki Başdağ, tedavi için  yoğun mücadele verdi.

Hastalığın ilerlemesi ve düşme sonucu geçirdiği beyin ameliyatı  sonrası yatağa bağlı hale gelen hayat arkadaşını yalnız bırakmayan Erol Başdağ,  her sabah erkenden kalkarak eşinin günlük bakımını yapıyor, ardından da mamasını  ve ilaçlarını hazırlayarak eşini enjektörle midesinden besliyor.

Eşinin beslenebilmesi için takılan tüpün bulunduğu yerin pansumanını  düzenli yapan Başdağ, her gün bıkmadan usanmadan hem evini temizliyor hem de  eşine bağlılığı ile sevginin ve sadakatin en güzel örneğini oluşturuyor.

Eşini yalnız bırakmayan Başdağ, nikah sırasında verilen hastalıkta ve  sağlıkta sözünü hayata geçiriyor.

Eşime ilk günkü sevgiyle bakıyorum
Eşi hastalanınca emekli olan Erol Başdağ, muhabirine yaptığı  açıklamada, 60 yaşındaki hayat arkadaşı Sevim Başdağ ile çok güzel günler  geçirdiklerini söyledi.

Eşinin hafız olduğunu ve herkes tarafından sevildiğini dile getiren  Başdağ, yaklaşık 20 yıl önce alzaymır ile tanıştıklarını ve yoğun bir tedavi  süreci geçirdiklerini belirtti.

Başdağ, eşinin hastalığın ilerlemesi ve düşmeye bağlı geçirdiği beyin  ameliyatı sonrası yatağa bağımlı hale geldiğini aktararak, 14 yıldır hayat  arkadaşına bıkmadan usanmadan, ilk günkü sevgisi ile baktığını söyledi.

O bana gözleriyle bakıyor ya ben de ona ömrüm yettiğince bakarım
Eşinin konuşamadığını da belirten Başdağ, O konuşamasa bile biz  onunla anlaşabiliyoruz. Gözleriyle bana kendini ifade eder, ben de anlarım.  Yanına oturur dertleşir, birlikte televizyon izleriz. dedi.

Başdağ, eşinin günlük ihtiyaçları ile bakımını da kendisinin yaptığını  ifade ederek, Onu yalnız bırakamıyorum. Kimseye güvenemiyorum. Ben ona hep  aşkım, manolyam derim.

14 yıldır ben ona bakıyorum. Hiç de pes etmeyi düşünmedim.  O benim her şeyim. Onsuz bir dünya düşünemiyorum. İnşallah Cenabı Allah bana ömür  verir, ben de ona seve seve bakarım. diye konuştu.

Eşinden ayrılmayı hiç düşünmediğini de vurgulayan Başdağ, şunları  kaydetti:
Allah’a dua ediyorum ki ben ondan önce ölmeyeyim. Allah ikimize de  ömür versin, ben onun yanından hiç ayrılmam. O hasta olunca benim kolum kanadım  kırıldı ama şükürler olsun ki yanımda.

O bana gözleriyle bakıyor ya ben de ona  ömrüm yettiğince bakarım. Aynı durumda ben olsam o da beni bırakmazdı. O benim  gonca gülüm, nefesim, her şeyim. Onu görmeden rahat edemiyorum. 14 yıldır onu hiç  yalnız bırakmadım, bırakmam da.

Bir önceki yazımız olan Tavuğu buz dolabına koymadan önce bu haberi okuyun başlıklı makalemizde Alışveriş Haberleri ve tavuk eti hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir