Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray Üniversitesinde felsefe toplantıları

Sunumda, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Turgut konuya dair kişisel tespitlerini sıraladı. Değişik bölümlerde derslerine girdiği öğrencilerde bir kararsızlık, hedefsizlik ve belirsizlik olduğunu gözlemlediğini ifade eden Turgut, “Öğrenci önce bölüme geliyor ve neden bu bölümü seçtiği sorulduğunda ‘Aslında çok fazla istemiyordum, ailem istedi’ gibi gerekçeler ortaya koyuyor. Yani, meslek bir isteksizlik ve kararsızlıkla seçilmiş. Devamında bu durum bir hedefsizliği getiriyor. Böyle olunca da günlük, dönemlik bir yaşantı algısı ortaya çıkıyor” dedi. Kararsız birini kararlı, hedefsiz birini hedefli hale getirmenin önemine vurgu yapan Turgut, “Öğrenciler, değerli olduğunu hissetmek istiyor. Bilgi noktasında eksik olabiliyorlar ama kendilerini değerli hissetmek arzusundalar. Özellikle uzun vadeli çalışmayı çok fazla sevmiyorlar. Sabırsızlar ve zorluklarla mücadelede yetersizlik yaşıyorlar. Tüm bunlarla birlikte de geleceği çok fazla düşünmüyorlar” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda akademisyenler ve öğrenciler merak ettikleri konularda Yrd. Doç. Dr. Ahmet Turgut’a sorular yönelttiler.

Bir önceki yazımız olan Aksaray’da “Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” paneli düzenlendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri