Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray’da AK Parti heyeti ev hanımlarıyla buluştu

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen ve Fatih Mahallesi’nde bir evde gerçekleştirilen mahalle toplantısında ev hanımlarına Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi anlatıldı. Programa AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Kadın Kolları Başkanı Fazilet Zehra Köktaş, Parti Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Başkan Karatay ve Kadın Kolları Başkanı Köktaş, ev hanımlarına Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattıktan sonra soruları cevaplandırdı.

Burada bir konuşma yapan AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’nin daha da güçleneceğini ve daha hızlı büyüyeceğini söyledi. Başkan Karatay, Güçlü iktidar, güçlü Türkiye için bu sistem ülkemize şart. Bu sistem kapsamında Cumhurbaşkanı ile Başbakanın yetkileri birleşiyor. Cumhurbaşkanın yürütmenin başı oluyor. Yönetimde çift başlılık ortadan kalkıyor. Cumhurbaşkanları ve Başbakanlar arasında geçmişte yaşanan türden siyasi gerilim ve krizler tarihe karışıyor. Daha istikrarlı bir yönetim sistemi geliyor. Daha hızlı karar alan, daha hızlı icraat ve reform yapan bir yönetim modeli oluşuyor. Hükümeti Cumhurbaşkanı kuruyor. Cumhurbaşkanı, bir veya daha fazla Cumhurbaşkanı yardımcısı atayabiliyor. Tüm bunlar hep bizim için, sizin için, çocuklarımız, geleceğimiz, Türkiye’miz için” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Cezaevindeki yangın ihbarı tatbikat çıktı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir