Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray’da çobanlar yarışacak

Türkiye’de ilk kez Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından yapılan ve sadece Aksaray’da gerçekleştirilen Çobanlar Yarışıyor isimli yarışmanın bu yıl 5’incisi düzenlenecek.
Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, 5 yıl önce ‘Çobanlar Yarışıyor’ isimli yarışmayla Türkiye’de bir ilki başlattıklarını ve bunu Aksaray’da geleneksel hale getirdiklerini belirterek, yarışmanın bu yıl 5’incisinin yapılacağını söyledi. Ön eleme sınavlarının tamamlandığını belirten Başkan Aktürk, yarışmanın 24 Şubat 2017 tarihinde saat 14.00’de Aksaray Kültür Merkezi’nde yapılacağını söyledi. 8 çobanın yarışacağını belirten Başkan Aktürk, 1’inciye 4 bin lira, 2’nciye 3 bin lira, 3’üncüye 2 bin lira, diğer yarışmacı arkadaşlara da küçük altın vereceklerini belirten Başkan Aktürk, amaçlarının yarışma gibi sosyal aktivitelerle hem eğitim vermek, hem de üreticileri bilgilendirmek olduğunu ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Aksaray’da hasta taşıyan ambulans kaza yaptı: 1 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir