Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray’da Eğitim-Bir-Sen’den “15 Temmuz’un nöbetçisi, 16 Nisan’ın evetçisiyiz” programı

Programa, AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Diyanet Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Programda konuşan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, sendikacılığın önemine değinerek, “Ne zaman bir toplum bir girdapla yüz yüze gelse, sıkıntılarla boğuşmak mecburiyetinde olsa, yeniden zorlukları göğüslemek suretiyle kaldığı yerden yoluna devam etmek için tarihi bir inisiyatif alır. İşte bu, hedeflediğimiz noktayı gerçekleştirebilmek için hepimiz için bir kilometre taşıdır. Hatırlayın, ülkemiz hükümet kuramamış, kimin yöneteceği belli olmayan, çukurlar üzerinden ülkemizin savaşa sürüklendiği kritik günlerde adeta kayyum emriyle seçime gitmeye mecbur kaldığımız günlerde, ülke söz konusuysa inisiyatif almak hepimizin görevidir’ diyerek yollara çıktığımız ve bu çerçevede Aksaray’da birlikte toplantı yaptığımız değerli dostlarım. O gün, nasıl tarihi bir görevi ifa etmişsek, bugün de yine bir görevi ifa etmek için bir aradayız. Milletin vicdanı sivil toplum kuruluşları eliyle yansır. Ancak, sivil toplum kuruluşları içinde sendikalar ayrı bir yere oturur. Çünkü eğer bir toplumda huzur ve saadet temin edilecekse, bunu özgürlük ve emeğin karşılığının elde edilmesi ve insani değerler çerçevesinde hepimizin huzur içinde yaşayacağı bir ortamı temin etmekle mümkün. Peki, bunun öncüleri kimler olmalı? Emeğin karşılığı, herkesin hakkını aldığı ve herkesin insanca yaşam kalitesine kavuştuğu bir ortamı temin etmek ve bu çerçevede de milletine, memleketine ve temsil ettiği kimselere layık olmak için mücadeleyi veren insanlar olmalıdır. Bunun içinde sendikacılığımızı çok önemsemeliyiz. Sendika olarak, bu ülkede yapılacak hangi hizmet varsa o hizmetin gerçekleşmesi için kollarını sıvamış, memleketi, milleti adına hizmet üreten bir kadro hareketiyiz. Yani, Memur Sen, memurlar dediğimiz zaman bu ülkenin hangi alanda, hangi hizmet yapılıyorsa o hizmeti gerçekleştirmek için çalışanlarız” dedi.

Program, konuşmaların ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Yazgı, referandum çalışmalarını sürdürdü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir