Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray’da gençlere Cumhurbaşkanlığını Hükümet Sistemi anlatıldı

Aksaray Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleşen konferansta, AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyeleri Burak Yıldız ile Alperen Bozdağ yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin işleyişi hakkında birer söyleşi yaptılar. Yeni sistemde çift başlılığın biteceği gibi Cumhurbaşkanı ve Bakanların artık denetlenebileceğini ifade eden MKYK Üyeleri Burak Yıldız ile Alperen Bozdağ, ülkemizin daha da güçlenerek hızla büyümesi için bu sistemin artık şart olduğunu belirttiler. 16 Nisan referandumu ve anayasa paketinde gençleri ilgilendiren maddelerin de olduğunu belirten Yıldız ile Bozdağ seçilme yaşının 25’ten 18’e inmesinin önemini gençlere anlattı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı da, gençlere “16 Nisan’da sandıklara en çok siz sahip çıkacaksınız” dedi. Her seçimde olduğu gibi gençlere bu halk oylamasında büyük görev düştüğünü belirten Başkan Yazgı, “Önümüzdeki referandumda rekor ‘evet’ çıkmalıdır. Bunun için ev ev, sokak sokak dolaşalım, herkesi ikna edelim. Tek Millet, Tek Bayrak, Tek vatan için, ülkemiz için seçim gününe kadar da gece-gündüz çalışmalıyız. Çünkü ülkemizin geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Bu yüzden hükümetimiz ve yerel yöneticiler olarak bizlerin gençlere güveni tamdır” diye konuştu.

AK Parti Aksaray Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Aktaş ise gençlik kolları üyelerinin sorularını cevaplandırdı, toplantıya ilgi gösteren gençlere, teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Eskil’de İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri