Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray’da ‘Haydi, Konuş Bakalım’ münazara yarışması finali yapıldı

Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen final programına Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve yaklaşık 2 bin davetli katıldı.

Toplamda 13 okulun katıldığı münazara öncesi, ‘Ses Ver Sus’ gurubunun konseri salonu dolduran gençleri coşturdu.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı gençlere hitaben yaptığı konuşmada, “Hepinize teşekkür ediyorum. Ben sizlerle gurur duyuyorum. İyi ki sizler varsınız. Bu işin başında 13 tane okulumuz vardı. Elemeler sonucu iki okulumuz kaldı ve bugün gerçekten çok güzel bir performans sergilediler. Bizi gururlandırdılar. Bütün okul öğretmenlerimize, müdürlerimize ve milli eğitim müdürümüze canı gönülden teşekkür ediyorum. Sizleri tekrar tebrik ediyorum. Bazıları ne derse desin ne söylerlerse söylesinler ben, vekilim, sayın valim ve hepimiz sizlere inanıyoruz Sizler 18 yaşında vekilde olursunuz bu memleketi de yönetirsiniz. Hiç korkumuz yok. Hepinize güveniyoruz. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise, Sevgili gençler, sizler Türk Milletinin duasısınız. Türk Milletinin umudunun goncasısınız, fidanısınız tebrik ediyorum hepinizi. Sizlere üç şey söyleyeceğim Sevdanız olsun, şiiriniz olsun, iddianız olsun. Vatanınızı sevin, milletinizi sevin, birbirinizi sevin. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Ben bu yarışmaların ikincisine katıldım Hakikaten mükemmel. 18 Yaş tartışmalarını yapanların gelip bu programları izlemelerini isterdim. Kendinizi ve bizleri aşıyorsunuz. Sizler bizim kabul edilmiş dualarımızsınız. Hepinizi Allah emanet ediyorum” diye konuştu.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez de, Bu yıl üçüncüsü yapılan münazaramızda iki değerli lisemizden 6 pırıl pırıl gencimiz gerçekten çok iyi hazırlanmışlar. Hangisini dinlesek onun haklı olduğu kanaati bizde oluştu. Bu da gerçekten ne kadar iyi hazırlandıklarını gösterir. Sizleri, pırıl pırıl gençlerimizi görünce sizlere olan inancımız, güvencimiz daha da arttı. Bundan dolayı da büyük memnuniyet duyuyorum. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen Sevgili Belediye Başkanımıza, millî eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum. Yarışmaya katılan bütün okullarımızı tebrik ediyorum. Allah emanet olun” ifadelerini kullandı.

Güncel ve ilginç konularında tartışıldığı yarışmanın zorlu elemelerinden sonra, geçen yılın finalist okulu Yunus Emre Anadolu Lisesi ve Hazım Kulak Anadolu Lisesi finale isimlerini yazdırmayı başarmışlardı. Finale kalan okullar, ’devletler için güvenlik mi, özgürlük mü ön planda olmalı?’ konusunu münazara etti.

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve binlerce kişinin izlediği finalin jüri üyeliğini ise her yıl olduğu gibi Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve Doç. Dr. Mustafa Karataş yaptı. Final akşamında, katılımcı okullara hediyeleri verilirken birçok dalda ödül dağıtıldı. Törende, Jüri Özel Ödülleri, Münazaranın En’leri ve Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu. ‘Yok ki Senden Ötesi, Hazım Kulak Anadolu Lisesi’ sloganı ile yola çıkan Hazım Kulak Anadolu Lisesi’nin Şampiyon olduğunun açıklanmasıyla salonda çok büyük bir coşku yaşandı. Münazaranın başladığı ilk günden itibaren takımlarını destekleyen öğrenciler arkadaşlarının şampiyonluğunu çok büyük bir coşku ile kutladı.

Bir önceki yazımız olan Aksaray merkezli 2 ilde PKK/KCK operasyonu: 6 gözaltı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir