Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray’da Hocalı Katliamı kurbanları anıldı

Aksaray’da, üniversite öğrencileri 25 yıl önce Ermeni güçlerinin Azerbaycan’ın Hocalı köyünde yaptığı katliamın kurbanlarını andı.
Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) eğitim gören Azerbaycanlı ve Türk öğrenciler, üniversite içinde kısa bir yürüyüş yaparak 25 yıl önce Ermeni güçlerinin katliamında hayatını kaybedenleri andı. Ellerinde pankartlarla ve Azerbaycan bayraklarıyla yürüyen öğrenciler, katliamı unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.
Türkiye Azerbaycan Topluluğu (TürküAz) Başkanı Revan Mustafayev, “Azerbaycan’da 1992’de, 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece, Ermeni askerleri Hocalı kentine saldırdılar. 613 tane kardeşimizi şehit ettiler. 613 tane kardeşimiz sivil bir şekilde savunmasız bir şekilde şehit edildi. Onlara gaddarca yapılmış bu katliamı lanetliyoruz. Türkiye’de ve Azerbaycan’da olmuş tüm terörü lanetliyoruz” dedi.
Yapılan konuşmanın ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Bir önceki yazımız olan Otomobil 300 metrelik uçuruma yuvarlandı: 1 ağır yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir