Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray’da İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinliği

İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıldönümü nedeniyle Aksaray Kültür Merkezi’nde Atatürk Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri “İstiklal ve İstikbal Şairi Mehmet Akif” adlı oratoryoyu sunarken, oratoryo programa katılanlardan büyük beğeni aldı.

Programda, İstiklal Marşı’nı ezberden okuma yarışması birincisi olan ilkokul öğrencisi Aleyna Abay, İstiklal Marşı’nı okurken, İl Mili Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Yardımcısı Kubilay Ant tarafından verildi.

Bir önceki yazımız olan MHP ve Ülkü Ocakları’ndan Başkan Yazgı’ya destek ziyareti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri