Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray’da muhtarlar ve STK’lardan referandumda ’evet’ çağrısı

Aksaray’da sivil toplum örgütleri ve köy muhtarları bir araya gelerek anayasa değişikliliğinin oylanacağı referandumla ilgili evet çağrısında bulundu.
Aksaray’da sivil toplum örgütleri ve köy muhtarları anayasa değişikliğinin onaylanacağı referandumla ilgili toplantıda bir araya geldi. Yapılan toplantının ardından Ankara Caddesi üzerinde bir araya gelen STK başkanları ve muhtarlar, referandumda top yekun olarak evet kararı aldıklarını belirterek, evet çağrısında bulundu.
Kazıcıktol Köy Muhtarı Emin Koçak, 84 Köy muhtarı ile toplantı yaptıklarını ve top yekun evet dediklerini belirterek, ülkenin birlik ve beraberliği için hür iradeyle evet çağrısında bulundu. Muhtar Koçak, “Biz Aksaray olarak evet diyoruz. Aksaray merkeze bağlı 84 köy muhtarımızla birlikte Türkiye lideri Cumhurbaşkanımızı Allah izin verirse yarın coşkulu bir şekilde karşılayacağız. Meydanda 60 bin civarında vatandaşımızla dolduracağız. Biz, ülke sevdalısı, Türkiye sevdalısı bir liderin peşindeyiz ve peşinde olacağız. 15 Temmuz ruhuyla ülkemizin birliği, beraberliği, çocuklarımızın geleceği için köy muhtarları olarak Aksaray’da evet diyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi 2 başlılıktan bizi kurtaracak. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekillerimizin almış olduğu kararı halka sundular. Biz Türkiye’de halkımız ile birlikte hür iradeye dayanarak oyumuzu kullanacağız. İçimizdeki vatan hainleri, dünyadaki bizimle uğraşan insanlara karşı top yekun Allah’ın izniyle halkın dediği olacak dedi.

Bu istiklal ve istikbal mücadelesi
Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk ise, bu referandumun istiklal ve istikbal mücadelesi olduğunu belirterek, “84 köy muhtarımızla birlikte bugün toplantı yaptık. Muhtarlarımızın hepsinin ortak fikri Nisan ayında yapılacak referandum da evet olacaktır. Sebebi, 15 Temmuz hain FETÖ girişimi, arkasından ekonomik suikastlar, sonra canlı bombalar, silahlı terör örgütlerinin ülkemize saldırması, dünyadaki belli başlı güç odaklarının ülkemizi dize getirmeye çalışması bizi bu noktaya getirdi. Biz tarih boyunca hiç diz çökmedik. Bundan sonra da bize diz çöktüremeyecekler. Başta, baş komutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında, onun liderliğinde inşallah bu şer odaklarına karşı ciddi bir mücadele verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Bu referandum ile birlikte inşallah ülkemizin yolu açılacak. Bu bir istiklal ve istikbal mücadelesi. Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğinin mücadelesidir. Eğer bugün biz bu kararlarda dik durup Cumhurbaşkanımızı desteklemezsek yarın bunların hesabını veremeyiz. Bugün evet demezsek bundan sonraki süreçte bizi çok ciddi sıkıntılar beklediğini düşünüyoruz. O yüzden biz milli meselede hep birlikte milli mücadele ruhuyla inşallah referandum da evet diyeceğiz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Polis otosu park halindeki tıra çarptı: 1 polis yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir