Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Aksaray’da OSB yönetim kurulu toplantısı yapıldı

Toplantıya Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haluk Şahin Yazgı, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ile OSB Bölge Müdür Vekili Ayhan Ermiş katıldı. Vali Aykut Pekmez toplantıda yaptığı açıklamada, yönetim kurulu üyeleri ile yatırımcı talepleri ile inşaatlarını tamamlayarak üretime geçen firmaların tapu taleplerini görüştüklerini belirtti. OSB’nin sorun ve eksikliklerinin giderilmesine yönelik yapılacak çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını ifade eden Vali Pekmez, ihtiyaçlarla ilgili yatırımcılardan gelen talepleri de değerlendirdiklerini kaydetti. Vali Pekmez, “Aksaray’ın önemli gelişme alanı olan sanayide yatırımların artarak, ülke ve şehir ekonomisine daha çok katkı sağlaması amacıyla gayret ediyoruz. 2017 yılında da bu anlayış içerisinde el birliği ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Vali Aykut Pekmez toplantı sonrasında sanayicilerle tanışmak sorun ve ihtiyaçlarla ilgili görüşmelerde bulunmak üzere çeşitli sektörlerde üretim yapan fabrikaları ziyaret etti. İlk olarak bir mobilya fabrikasını ziyaret eden Vali Pekmez, firma sahibi ile görüştü. Mobilya entegre tesislerini gezerek incelemelerde bulunan Vali Pekmez, modern makinalarla üretilen mobilya ürünleri hakkında bilgi aldı.

Bir önceki yazımız olan Başkan Karatay: "Tek adam lafı kocaman bir yalan" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir