Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Karatay: “‘Güçlü bir evet ile yeni ve güçlü bir Türkiye’nin inşasını yapacağız”

Çalışmalar kapsamında otomobil pazarı ve Galericiler Sitesi’ni ziyaret eden AK Parti Milletvekili Mustafa Serdengeçti, İl Başkanı Abdulkadir Karatay, Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci, 22. Dönem Milletvekili Ahmet Yaşar ve Yönetim Kurulu Üyeleri 16 Nisan tarihinde yapılacak olan Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında vatandaşlarla istişarelerde bulundu. Burada vatandaşlarla değerlendirmelerde bulunan Başkan Karatay, yeni sisteme neden evet denilmesi gerektiğini anlattı.

Esnaflardan Naci Altınok, “Elbetteki güçlü Türkiye yolunda evet diyoruz ve evet diyeceğiz sayın başkanım. ‘Hayır’ denirse kim kazançlı çıkar? Avrupa kazançlı çıkar, terör örgütleri kazançlı çıkar. Türkiye’yi, bizleri, kardeşliğimizi bölmek isteyenler kazançlı çıkar. Biz bunları çok iyi biliyoruz ve görüyoruz sayın başkanım. Kaldı ki, Türkiye Türkiye olalı böyle bir hizmet görmedi. Şimdi geçmişe yönelik Türkiyemize baktığımız zaman Türkiye’nin Başbakanı Menderes’i yedikleri gibi bu milletin ta kendisi, devletin başı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yemek istiyorlar. Ama bilmiyorlar ki Türk Milleti buna asla geçit vermez, vermeyecek” dedi.

İl Başkanı Abdulkadir Karatay, ise, “Hayır denilirse, bu durumdan yararlanmak isteyen batılı devletler, karmaşıklık yaratarak kaos ortamının yaşanmasına sebebiyet verir. Emperyalizmin bölgesel planları hayata geçirmesi hızlanır ve Türkiye dış güçlerin odak noktası haline dönüşür. Demokrasimize zarar veren darbeler, gezi olayları, 17-25 Aralık operasyonu ve 15 Temmuz kanlı darbe girişimi gibi olayların benzerlerinin önü açılır. Kur sisteminde yapılan oynamalarla Türk Lirasının yabancı para karşında değeri düşürülerek Türkiye’yi ekonomik alanda dışarıya bağımlı bir ülke haline getirmeye çalışacaklardır ki, mevcut sorunların derinleşerek daha da büyümesini sağlayacak. Ülkemizi, milletimizi, vatanımızı bölmek isteyen güçler her alanda Türkiye’ye saldırmaya devam ediyor. Bu nedenle 16 Nisan tarihi ve 16 Nisan Referandumu çok önemli. Allah izin verirse, güçlü bir evet ile yeni ve güçlü bir Türkiye’nin inşasını yapacağız” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Başkan Karatay: "Yargı sivilleşince, vesayet, darbe bitecek ve adalet gelecek" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri