Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Yazgı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için destek istedi

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Başkanlık sisteminin Türkiye modeli olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin faydalarını anlatmak için sahaya indi. Mahalle toplantılarının ilkini Tacin Mahallesinde başlatan Başkan Yazgı, mahallede Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin genel faydalarını, bu sistemin nasıl işlediğini anlattı. Türkiye’nin koalisyon döneminde çektiği sıkıntıları hatırlattı. Başkan Yazgı’nın mahalle sakinlerine ayrıca bir sürprizini açıklayarak, “Biliyorsunuz ki mahallemizin kanal boyu uzantısında boş ve geniş bir arazimiz var. Bizler burayı Aksaray’ın nefes alma yeri olarak düşündük. Yani Kültür Park’ın bir benzerini bu mahallemizde yapacağız. İçerisinde sosyal tesisler olacak. Dinlenme ve mesire alanı olacak. Projesi hazır. İhaleye çıkıp önümüzdeki günlerde kazmayı vuracağız” dedi.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, daha sonra Şifahane Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Yazgı, 16 Nisan tarihinde yapılacak halk oylamasında mahalle sakinlerinde destek istedi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Yazgı, Anadolu Mektebi Okuma Grubu öğrencileriyle buluştu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir