Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bingöl – 8 Aylık Hamile Kadın 10 Saat Süren Operasyonla Kurtarıldı

8 aylık hamile kadın 10 saat süren operasyonla kurtarıldı

BİNGÖL’ÜN Karlıova İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan mezradaki 8 aylık hamile kadın, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından düzenlenen ve gidiş-gelişle birlikte 10 saat süren bir operasyon ile kurtarıldı.

Karlıova İlçesi’ne bağlı Kızılağaç Köyü Meşeli Mezrası’nda doğum sancıları başlayan ve 8 aylık hamile Gurbet Budak’ın yakınları, durumu 112 acil komuta merkezine bildirdi. Kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşımın sağlanamadığı bölgeye İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Zülküf Bağbars yönetimindeki 7 kişilik UMKE timi, köye yönlendirildi.

Bingöl merkeze 70 kilometre uzaklıkta bulanan Meşeli Mezrası’na gitmek üzere dün saat 14.00’te yola çıkan UMKE timi, akşam saat 20.00 civarında mezraya ulaşabildi. Mezaraya, tipi ve karla kaplı yoldan giden UMKE ekibi, 6 saat sonra köye ulaştı. UMKE ekibi kurtarma operasyonu sorumlusu Zülküf Bağbars, yoğun tipi nedeniyle önceki gün köye gidemediklerini belirterek, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekiplerinin yol açma çalışmasının ardından dün köye gitmeye çalıştık. Kızılağaç Köyü Meşeli Mezrası’ndan bir çağrı düştü. 8 aylık gebe hastamız vardı. Dün yoğun bir tipi nedeniyle ulaşamamıştık bölgeye. Bugün (dün) saat 14.00’te yola çıktık, hastamızı aldık. Karla mücadeleye dönüş yolunda da devam edeceğiz. Bize Yiğitler Köyü bölgesinde yardımcı olan İl Özel İdaresi ekiplerine de teşekkür ediyoruz.

Mezradan paletli ambulansla alınan hamile kadın Gurbet Budak, Bingöl-Karlıova yolunda bekletilen ambulansa nakledilerek Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne saat 00.00’da ulaştırıldı. Hamile kadın burada tedavi altına alındı.

Bir önceki yazımız olan Dha Yurt - 8 Aylık Hamile Kadın 10 Saat Süren Operasyonla Kurtarıldı başlıklı makalemizde -, 10 ve 8 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri