Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ev ve süs hayvanları satışı yapan iş yeri sahiplerine eğitim semineri

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce ev ve süs hayvanları satışı yapan iş yeri (Pet-Shop) sahiplerine eğitim semineri verildi.
Ev ve süs hayvanı satış yapan işyeri sahiplerine, ev ve süs hayvanları bakımı, beslenmesi ve sağlığı hakkında eğitim hizmetleri verildi. Aksaray Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından verilen eğitim semineri Belediye konferans salonunda gerçekleşti. Seminerde, tarım müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Çiğdem Acar Öksüm tarafından ev ve süs hayvanlarının beslenme, bakım ve hastalıkları ile satış koşulları konusunda bilgiler verildi. Ayrıca katılımcılara yönetmelik ve mevzuat hükümleri gereğince uygun hareket etmeleri istendi.
Seminere katılan işyeri sahipleri ve çalışanlarına katılım sertifikası verileceği öğrenildi. Belgesi olmayanlar ev ve süs hayvanı ticareti yapamayacak. Aynı zamanda bu kişilere iş yeri açma izni verilmeyecek.

Bir önceki yazımız olan Aksaray’da çobanlar kıyasıya yarıştı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri