Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kadın Mühendislerden ‘Yanmayan Briket’

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Briket yapımı
Mühendis Meced el-Mişheravi ile röportaj İsrail ablukası nedeniyle inşaat malzemelerinin girişinde büyük sıkıntıların yaşandığı Gazze Şeridi’nde iki kadın mühendis, odun ve kömür külünden yanmayan briket üretti.

Gazze İslam Üniversitesi Yapı Mühendisliği Bölümü’nden yeni mezun olan Meced el-Mişheravi ve Ravan Abdullatif, taş ve kum yerine odun ve kömür kullanarak ürettikleri ateşe dayanıklı briketlerle Gazze’deki inşaat malzemesi sıkıntısını bir nebze olsun gidermeyi amaçladıklarını söyledi.

muhabirine konuşan çiçeği burnunda mühendis Mişheravi, onlarca denemenin ardından Gazze’de ilk sayılabilecek bu tür bir yapı malzemesini üretmeyi başardıklarını anlattı.

Ürettikleri briketin bir numunesini Japonya’daki gelişmiş laboratuvarlara gönderdiklerini ve inşaatlarda kullanılabileceği konusunda güvenilirlik onayı aldıklarını ifade eden Mişheravi, odun ve kömür külünden ürettikleri briketin hafif olmasına rağmen sağlam ve ateşe dayanıklılık özelliği taşıdığını dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Kadın Hakimiyetindeki İl Sayısı Azaldı başlıklı makalemizde Azaldı, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir