Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

KÖYDES kapsamında Aksaray’a 9 milyon 695 bin TL ödenek

Valilik Toplantı salonunda Vali Aykut Pekmez başkanlığında KÖYDES 2017 Tahsisat Komisyonu toplantısı düzenlendi. Toplantıya Vali Yardımcısı Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Haluk Sezen, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün ve ilgili İl Müdürleri katıldı.

Vali Aykut Pekmez yaptığı açıklamada, KÖYDES projeleri için tahsis edilen ödeneklerin temel altyapı hizmetleri; içme suyu, yol, köy içi kilitli parke taşı döşemesi, kanalizasyon gibi işler için kullanıldığını, Aksaray’da ağırlıklı olarak içme suyu ve parke taşı döşemesi işlerinin yapıldığını söyledi. 2017 yılı KÖYDES Projeleri için Aksaray’a 9 milyon 695 bin 76TL ödenek ayrıldığını ifade eden Vali Pekmez, “Geçen yıl ayrılan bütçenin büyük bir kısmını kilitli parke taşı yapımı için kullanıldı. Bu yıl da merkez ve ilçe köylerimizden kilitli parke taşı talebi alıyoruz. KÖYDES kapsamında ayrılan paranın büyük bir bölümünü yol bakımı ve kilitli parke taşı yapımında kullanmayı düşünüyoruz” dedi.

Vali Pekmez, yapılacak işlerin ihale süreçlerinin kısa sürede sonuçlandırılması ve işlere hemen başlatılması talimatını yineleyerek işlerin yakından takip edilerek kontrol ve denetimleri noktasında aksamaya meydan verilmemesini istedi.

Bir önceki yazımız olan Aksaray’da KOP bilgi ve ortak akıl toplantısı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri