Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kuyudan kurtardıkları atın üstünü örtüp masaj yaptılar

Aksaray’da kaldırımda bulunan 3 metre derinliğindeki kuyuya düşen atı kurtaran Acil ve Afet Durum Yönetimi Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, üşümesin diye üstünü örttükleri atın uyuşan ayaklarına masaj yaptı.
Olay, Aksaray E-90 karayolu Karasu kavşağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, refüjde otlanan at bir süre sonra karayolundan karşı kaldırma geçti. Burada kaldırım üzerinde bulunan 3 metrelik kuyuya düşen at mahsur kaldı. Vatandaşların olayı görmesi üzerine durum AFAD ekiplerine bildirildi. Kısa sürede olay yerine gelen AFAD ekipleri atı kurtarmak için çalışma başlatırken, Şoförler Cemiyeti’nden vinç istendi. Vincin gelmesiyle birlikte kurtarma çalışmasına başlayan AFAD ekipleri, kuyuya inerek ata halat bağlamak istedi. Ancak kuyunun küçük ve dar olması nedeniyle atın karnına halat bağlayamayan AFAD ekipleri, riskli bir kurtarma çalışması yaparak atın boğazına halat bağlamak zorunda kaldı. Atın boğazına bağlanan halatın vinç tarafından kaldırılmasının ardından at kısa sürede mahsur kaldığı kuyudan kurtarıldı. Dar olan kuyuda ayakları uyuşan at bir süre ayağa kalkamadı. Bunun üzerine kurtarma çalışmasını başarıyla tamamlayan AFAD ekipleri, atın üstünü battaniyeyle örterek ata masaj yaptı. su içtikten sonra kendine gelen at, olay yerine gelen sahipleri tarafından götürüldü.

Bir önceki yazımız olan Aksaray - Polis Aracı, Tır'a Çarptı: 1 Yaralı başlıklı makalemizde -, 1 ve a hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir