Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Salçanın küflenmesini istemiyorsanız bunu yapın!

Salçanın küflenmesini engellemenin yolları 
 
Yemeklerin vazgeçilmezi olan salçayı muhafaza ederken birtakım şeylere dikkat etmek gerekiyor. Salçalar artık genellikle tüm marketlerde satılıyor. Marketlerde satılan salçalarda kısa sürede küfleniyor ve bu durum tüketilirken belli başlı sıkıntılara neden oluyor.

Peki, salçaların küflenmemesi için nasıl saklamak gerekiyor? 

Eğer aldığınız salça çabuk küfleniyor ve ziyan oluyorsa küçük boyda satılan salçalardan almanızda fayda var.  Küçük boyutta alınan salçalar çabuk tüketileceğinden küflenmeyecektir.
 
Salçanın küflenmesini engellemenin bir diğer yolu ise cam kavanoz yöntemidir. Büyük boyda bir salça aldıysanız ve küfleneceğinden endişe duyuyorsanız aldığınız konserve salçayı cam bir kavanozun içine boşaltın.  Böylelikle salçanın ömrünü uzatmış olacaksınız.
 
Salçaların ömrünü uzatmak için saklama koşulları da oldukça önemlidir. Salçanın sağlıklı bir şekilde tüketilmesini sağlamak için serin ve kuru yerde muhafaza etmek gerekir.

Salçaları buz dolabında saklamak, çabuk küflenmesine neden olur. Dolapta saklamak yerine kiler gibi karanlık, serin ve kuru yerlerde saklamanız gerekir.

Salçaların küflenmesini önlemenin bir başka yolu da salçayı koyduğunuz kavanozun hava almamasını sağlamaktır.  

Salçayı koyduğunuz cam kavanozun kapağını hava almayacak şekilde kapatırsanız küflenmesini ve bozulmasını büyük ölçüde engellemiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Çarpık ayak sorununun tedavisi mümkün başlıklı makalemizde çarpık ayak hastalığı, çarpık ayak sorunu ve Çocuk Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri